Қосымша сурет және графикалық схемалар арқылы қайталау. Жоспарды бүктеу vminnya қалыптау техникасы Сурет жоспарын бүктеу

Бұл сабақ Әдебиеттік оқырманның (Сүйікті жақтары) 7 бөліміне дейін О.В. Кубасова «Вчимося працювати мәтіні: жоспар және тәртіп». Vіn логикалық сызықты аяқтайды: балалар қазақ V. Osєєvoї «Жақсы господарка» бірте-бірте тәртіп орнатады. Мен тері кейіпкерінің санын сандармен ретімен көрсетуге мүмкіндік алдым, бұл жағдайда кейіпкерлер казциде нөмірленеді. Егенің басында. Мошковский балалары бұл дүниеден бөлініп шыққан жаратылыстарға өз орнын білуге ​​көмектеседі. Кімге арнап уривка фигурасын қойды. Осыған ұқсас шығарма орыс халқының «Мена» ертегісінде де орындалды. Ал Б.Житковтың «Хоробры каченя» ертегісі бойынша балалар мәтіннен ертегінің иллюстрациясындағы қосалқы бөлшектерді сипаттайтын жолдарды таңдайды. Бұл В.Сухомлинскийдің «В'юга» суреттемесіндегі суретке, Н.Носовтың «Тауда» суреттемесіндегі суретке ұқсас болды, балалар таныс тақырыпты оңай көрді: мәтінді бөліктерге бөлу, деформацияланған сурет парағын өңдеу, қайта әңгімелеу. жоспардан кейін, vadpov_dnim prislіv'yam бар z_stavlennya zm_st тері бөліктерін өз kintsivki сызу. Роботтың алдағы сабақтарында жоспардың бүктелуі және жаңасының реті бекітіледі.

Сабақтың түрі: комбинациялар. «Мәтінмен жаттығуды үйрету: жоспар және қайталау.

Технологияның жетілдірілуімен сабақта мәтінмен жұмыс істеу тәсіліне негізделген дұрыс оқу әрекетінің түрі әңгімелесу, деформацияланған сурет жоспарын өңдеу, мәтіннің үзіндісін анық етіп бүктеу. емледен кейінгі. Роботтың формасы: фронтальды және топтық. Koshti navchannya: подручник, презентация, tehnіchnі zasobi navchannya (компьютер, проектор). Украина мен орыс тілі арасындағы пәнаралық байланыстар.

Оқытудың техникалық құралдарының стандартты таңдауынан сабақты тану

Балалардың нені білетінін, дұрыс және анық оқығанын көрсететін Цей сабағы; иллюстрациялар арқылы мәтінді өз бетінше болжау, оқылғанның негізгі идеясын тұжырымдау; оқымас бұрын мәлімдемеңізді дәлелдейтін vislovlyuvat; мұғалімнің сұрақтары бойынша кеңес беру; фольклорлық жанр бойынша мәтін үзінділерін жасау, осы шығармаға қолайлы түрде ауызша сурет салу.

АКТ технологияларын қолдану балалардың ынтасын арттыруға, мұғалімнің сабақ алдында дайындалуын жеңілдетуге мүмкіндік берді.

Артықшылықтары:


Алдыңғы көрініс:

Әдебиеттік оқу сабағы

«Гармония» бағдарламасы, 2 сынып, 2008 - 2009 ж

Мұғалім: Скрилкова Вира Леонидивна

Тақырыбы: Н.Носов «Гирцте». Сурет жоспарына тапсырыс беру.

Мақсат: білімдерін дамыту, мәтінмен жұмыс істеу кезінде сол дағдыны төмендету

Менеджер:

1. Балаларды оқып, сурет жоспарын бүкте

2. Развинут новичка швидкого дұрыс оқу

3. Виховувати бажання працювати

Меншік құқығы: Н.Носовтың портреті, сурет жоспарына иллюстрациялар, кітаптар көрмесі.

Сабақты жасыру:

Ұйымдастырушы ана nt

Мовленнева қыздыру:

Санья мен шана

Кішкентай Саньяға шана сыйға тартылды.

Өзіңізге таң қалдыңыз: ось шана сияқты!

Шана үшін Санья тауына барыңыз.

Саньяның лифтінен гау, ал Саньяда - шана.

С.Коган

Бағаны бекіту және сабаққа тапсырма

Бүгін біз Н.Носовтың «Гирцте» розповидусымен жұмысты жалғастырудамыз. Біздің басты міндетіміз - алыстағы қайталау үшін сурет жоспарын құрастыру.

Үй тапсырмасын пысықтау

  1. Мәтінді бөліктерге бөлді

Мәтінді неше бөлікке бөлдің?

Doshtsi емле жоспарын қараңыз:

1. Ұлдарға қар жауады

2.Китка спортзалға келіңіз

3.Гирка қайта оянды!

2) Мәтінді бөліктерге бөліп қайта оқу

Жаңа материалмен таныстыруа

1. Көмекшінің иллюстрациялары бар робот.

Бірінші бөлімге қандай иллюстрациялар жатады? (Біреуі, балалар гирка болады, ал Котка терезеде оларға таң қалады)

Суреттерді басқа бөлікке қалай көруге болады? (Екі сурет, де Котка салмақта төбелесіп, салмақтан секіру, сійіспен)

Үшінші бөлімге дейін? (Котканың ұлдары бірден жаңа гирка болады)

Кішкентайдың қайсысы жерді білмеді? Де вон бути ала ма? (Ұлдар Котканы бүлдіріп жіберді. Їy mіsce mіzh суреттер, де Котка гирканы сықырлап ішіп, жаңа гирканы бүршіктеп алды).

2. Бүкіл мәтінді ұжымдық қайталау. Тапсырмалар бойынша топпен жұмыс:

Суреттерді тікелей ретімен бөлісіңіз, эпизодтың мұқабасын, бүкіл мәтінді бірге қайта айту үшін иллюстрациядағы суреттерді айтыңыз.

3. Сурет жоспарының артындағы мәтінді қайталау. Топтың алға шығуына жақсы дайындық.

Суреттердің қай тобы көрсетілмейді? Жаңасына не салар едіңіз?

Физкултвилинка

Жаңа төсенішті бекітусериялық

Үйде мәтінді неше бөлікке бөлдің? (үшеуінде)

Мәтіннің алдында қанша иллюстрация салуға болады? (Шист)

Бұл алты суреттен тұратын топтама мәтінге арналған сурет жоспары болып табылады.

Қандай да бір жоспардың артындағы мәтінді қайта айту оңай ма? Неліктен?

(Сурет бойынша есептердің көбірек болуы

P_dbitya p_dbag_v сабағы

Доштси жазбаларында:

® Кез келген жағдайда шыдамдылық бар

® Розум жақсы, бірақ екеуі жақсы

® Асығыңыз – адамдарды күлдіріңіз

® Умів мейірімді, ақылды және инсульт бол

Сөздерді тап, сөйлегенде басы бүкіл түсініктемені ойлады.

(Уми, рақым ет, ақылды және инсульт бол)

Жолдастар Мысықтардың кешірілуін түзетуге көмектесті және олар онымен бірге жұмыс істеді. Бүгін біз бірге не істедік? (Олар суреттің жоспарын бүктеп, мәтінді жаңаша айтып берді

Балалардың сабақтағы белсенділігі белгіленеді, баға қойылады.

Үй жұмысы

Завдання № 7 с. №96

Жолдастарыңмен бірге сахнаға қой, жігіттердің Котка шыңына қалай көтерілгенін сипатта.

Виконання завданняға не керек? (Сөздердің рөлдері мен жеңістерін кеңейту)

Бақылау zdіysnyuvavsya үй тапсырмасын қайта тексеру сағатына әдеттегі пішінде соңғы сабақты созу. Мұғалімнің бөлмесінен балалар қажетті рифмаларды оқиды. Топта өзін-өзі қамтамасыз ететін жұмыстың маңызы шамалы. Сабаққа қапшықпен таныстыру кезінде дұрыс сөйлемдер айтып, балалар сабақтың мақсаты қандай екенін өз білімдерімен көрсетті.

Көңіл-күй барлығына жақсы.


Әмбебап бастапқы процестерді қалыптау формасы ретінде сабақтың суретті жоспары.

Мектеп баланы үйдегі өмірге дайындай алады. Кейінірек, сабақ барысында ғалымдар өз қызметін ұйымдастыруға, бақылауға және бағалауға, күрделі мәселелерді шешуге, білуге, түсінуге және шешім қабылдауға, басқаларға көмектесуге үйренеді.

Қазіргі мектептерде бақылауды оқу нәтижесіне бағыттау, оқу процесін бақылауды қайта бағдарлау қажет. Бақылау және бағалау жүйесін алған білімді қайталау, пән бойынша білімнің төмендеуі арқылы бірден аралық болуы мүмкін емес. Сіздің міндетіңіз маңыздырақ әлеуметтік міндет: мектеп оқушыларын өз іс-әрекеттеріңізді жоспарлауға ынталандыру, алдарыңызда бізді бақылау, нәтижені сыни бағалау, кешірім жасау, оларды қабылдау жолдарын білу. Бақылау ынталандырушы және диагностикалық, ал бағалау рефлексиялық және болжамдық болуы мүмкін. Ойлау қабілетінен, тобто. razrіznyat «Мен білмеймін және vmіyu», «бірақ мен бәрін білмеймін, мен білуім керек» - мектеп оқушысының бастапқы дербестігі басталады, виконавчиялық мінез-құлықтан шығармашылық әзілге көшу.

Мектеп алдында оқу үдерісін қамтамасыз ететін әмбебап бастапқы процестер жүйесін мақсатты түрде түзетілген керамикалық қалыптау меңгерушісі орналасқан.

Басқа буынның стандарттарында әмбебап бастапқы міндеттерді әзірлеу тұжырымдамасы «пәннің дәстүрлі жұмысынан тәртіпті нақтылау үшін психологиялық қойманың іргелі өзегі» ретінде кеңейтілді.

Оқушылардың әмбебап бастауыш мектепті жүзеге асыру мүмкіндігі мен дайындығын қалыптастыру початков мектебінде жарықтандыру және айналу процесінің тиімділігін арттыруға мүмкіндік береді.

UUD негізгі түрлерінің қоймасына UUD реттеуші блогы кіреді.

Реттеуші өтірікке:

Tіlepokladannya;

Жоспарлау;

болжау;

Бақылау;

Түзету;

Рейтинг;

өзін-өзі реттеу;

Сабақта өз жұмысын ұйымдастыруға бағыттағандай барлық жұмыс оқытылады.

«Қызметті ұйымдастыру» түсінігі мыналарды қамтиды:

Vyznachita сол formularyuvati metu dialnostі;

Мәселені шешудің жоспарын құрастыру;

Zdіysnyuvati dії schodo realіzatsії жоспары, yakscho treba - koriguvati;

Spivvіdnosti йоганы бағалау әдісімен олардың қызметінің нәтижесі.

1-сыныпта балалар мұғалімнің көмегі үшін сабақта кезекшілік өлшемін қабылдаса, 2-сыныпта сасық иіс өзін-өзі қамтамасыз етеді. Ал 3-4 сыныптарда оқушылар өз бетінше іс-әрекет әдісін құрастыра отырып, сол формуланы ашып, бастапқы есепті құрастырады, жоспар бойынша жұмыс жасайды, әдістемемен жұмыстарын тексереді, кешірімдерді түзетеді, бағалау критерийлерін өзгертеді, кезеңдерін белгілейді. олардың жұмысының табысы.

Регламенттік бастауыштарды пішімдеу кезінде олар мен құрастырған сабақтың сурет жоспарына көмектеседі.

Сурет жоспары 1-сыныптан кезең-кезеңімен орындалады. Көктемде мен бүгін жоспарға бір суретті көрсетіп: «Суретті не үшін сұрап жатырмын?» деп сұраймын. Талқылаудан кейін бізге берілген суреттерді алған балалар жұмыс істеп жатқан суретті орналастырамыз. Ол сабақ жоспарының бөлігі ретінде дошқа ілінеді.

Сабақта 1 сағаттың соңына дейін сурет жоспарын оқып үйрену, сабаққа не қою керектігін талқылау. Жоспардың артында балалар сабақтағы жұмыстарын кезең-кезеңімен бағалайды.

Дали сыныптан сыныпқа роботтың жоспары бүктелген, әртүрлі. Жоспар 4-сыныпқа дейін балаларға өз белсенділігін ұйымдастыруға, бағалауға және бақылауға ғана емес, сонымен қатар мәселенің шешімін табуға, қажет болған жағдайда сабақ бағасын қоюға және нақты тапсырмаларды белгілеуге көмектеседі. Мысалы, сабақ жоспары үй тапсырмасын дәстүрлі қайта тексеруден емес, үй тапсырмасын орындаудан басталады. Үйді дұрыс білуге ​​және проблемадан шығуға үйреніңіз, мен вибудувати іс-әрекет жоспарын насихаттаймын, бұл бізге бастапқы мәселені шешуге көмектеседі.

Головняның айтуынша, бұл жоспар тақтадағы әдемі суреттерге айналдырылған жоқ, бірақ нормативтік әмбебап айдарларды қалыптастыру бойынша жұмыс жасалды.

Артқы жағында әріптердің жоспары тақталарға ілінген картон тіктөртбұрыштарға ұқсайды. Біздің сыныптағы Нини интерактивті тақта. Pratsyuvati on niy - бір қанағаттандырылды.


Оқылған материалдың жоспарын құрастыруды үйренуден бастап оқу мектебінен алынған ақпаратпен жұмыс істеуді бастаушыны қалыптастыру.

МО бірінші сынып мұғалімдері.

Пономаренко Л.О.

Початковый атындағы мектептерде неге үлкен құрмет бар?

Дәлелдеу үшін дайын мәтіннің жоспарын бүктеу мәтінді бөліктерге бөліп, оның басын қою үшін логикалық түрде дайындалады. Мәтіннің бөліктерге бөлінуі азаяды, бачити його құрылымы – бұл негізгі тақырыпқа қарағанда маңыздырақ, бұл кез келген тақырыптың мәтінімен жұмыс істеуді жеңілдетеді. Сәтті шығарманың кітап атауы болуының маңызы кем емес. Тақырып – tse мәтіннің осы бөлігіндегілердің барлығын ұстап алып, оны сөзбен жеткізу үшін ән айту және шуақты көру дегенді білдіреді. Ал vminnya zagalnyuvat және мәтінмен жұмыс кезінде мысқыл қараңыз, кітаппен сіз тез, vodvoryuvat және жеңіс otrimana ақпаратты түсінуге мүмкіндік береді. Менің робот-використімде жоспарды қараңыз:

1. Ауызша жоспар (логикалық) – бүкіл жоспар, урахуванням бар қатпарлар бөлімшелердің реттілігін, ең қарапайым логикалық байланысын ашты.

2. Картиналық жоспар – бұл эмоционалдық реакцияның жетілдірілуімен бүктелетін, жақсысын жасау, ал жоспардың өзі бейнелі (сурет) жарқынырақ;

3. Деформациялық жоспар – жоспар балалар есте сақтайтындай үзілген тізбектен.

Әдеби шығармашылық жұмысына бастамашы бола отырып, «идеалды ұстаз» өзінің алдына змиспен жұмыс істеуге, әр түрлі жұмыс түрлері негізінде оқылғанды ​​талдауға және меңгеруге достық ақыл-ой құру міндетін қойғаны үшін кінәлі. Балалар барлық материалды түсінуге жауапты, содан кейін йоганы есте сақтайды. Тобто роботты оқуға, роботты бір сағат оқуға, сол роботты мәтіннің үстінен, оқудан кейін кінәлі, ол сабақта өзі орындалады, содан кейін балаларға есепті қайталауды үйретеді. сабақта.

Ең бастысы, әдеби шығармашылық жұмыстың талдау сияқты кезеңіне оқырмандар құрметпен қарайды, өйткені. vvazhayut йога - ең қатал және еңбекқор және үзіліссіз оқуға дейін жұмысты дайындау. Мұқият оқуды әдетке айналдыру да құрмет. Олай болса, екінші синтез сияқты жұмыстың мұндай кезеңі басқа жазықтықта жүргізілмеуі керек. Педагог балаларға әдеби шығарма мәтінін қайталап баяндауды оқытпай, үй тапсырмасын орындағандай жай ғана әңгімені қайталап айтып беруі практикалық.

Балалар өзінше әдеби твирді қайталауды білмейді, содан кейін біз ақыл мен құрметке бағынамыз, жұмыс пен жаттығу ретімен жүргізіледі, ал бағалау критерийлері, әдетте, мәтінді, сөзді есте сақтайды. сөз үшін. Әдже – тілдің әлі де өміршеңдігін бағалаудың негізгі критерийлерінің бірі.

Сондықтан бала қандай жағдай болмасын, жаратушының еңбегін өз сөзімен, дәл және басқаша жеңуге өз бетінше дайындалуы үшін жұмыс істеу керек. Ал кім үшін жұмысты алып, есепті қайталау мұғалімнің міндеті.

Сондай тәсілдердің біріәдеби шығармашылық жоспарын бүктеу.

Мен оны өз сөзіммен мағыналы қайталауға әкелемін, сонда сіз мәтінді түсінбей тұрып жоспар құра алмайсыз, бірақ түсіну - бәрінен бұрын мәтінді өз тіліңізге аудару.

Балаларды жоспарға дайындау сияқты жұмыс әріпті түсінумен қатар жүргізілуі керек. Ең қарапайым түрі - басқа мәтіндерді ауыстыру үшін тақырыптардың көрінуін орнату.

Балаларды жоспарды бүктеуге дайындайтын тағы бір жұмыс түрі – мұғалімнің қызығуымен дірілдеп оқу. Балалар мәтіннің сол бөліктерін оқиды, оны мұғалімнің тағамынан көруге болады. Chit dlyat z rozpovidi nebhіdnі dumki, razviva vminnya diliti бөлігінде rozpovid үшін Vibirkove оқу. Жоспар құруға кірісу қиындықтарды кезең-кезеңімен жақсартуға негізделеді және ән жүйесінде жүзеге асырылады.

Роботтың кіші сыныптарында хи ертегілерді түсіндіру жоспары үстінде эмоционалды реакцияны жақсарту қажет, ал жоспардың өзі көбінесе бейнелі (сурет) вираз болып табылады. Початков ретінде сіз дұрыс ертегіге бірнеше иллюстрациялар бере аласыз, реттіліктің үзілуінде rozpovіdі және студенттерден оларды zmіst үшін орналастыруды сұрай аласыз. Балалар суреттерге ат қойып, олардан тері мәтіндік кеңістігін атайды, сыртқа шығадысурет жоспары .

Содан кейін балалар бөлімшелердің реттілігінің (ең қарапайым логикалық байланыс) көрінісін жақсарту арқылы жоспарды бүктеуді үйренеді. Мұндай жоспар деп аталадылогикалық жоспар . 1-сыныпта жоспардың тақырыптары тақырыптарда көрсетілген. Жасанды қоспа балаға анықтағанша беріледі.

Алғашқы кезеңдерінде мәтінге жоспар құру, використовой мұғалімнің ертегілерін түсіндіру әдісі бойынша көбінесе жоспар болуы мүмкін - төбеден көрсету. Сол мектеп оқушыларына дайын жоспарды беруге. Әдетте, аптаның жоспарын tse buvaє. Аяқталған жоспар туралы эссенің көшірмесін жазып алған балалар мұндай жоспарды өздері құрастыра бастағанына кінәлі.

Бөкседе айдарлардың қалай тұжырымдалғанын көрсетеді. Сасық иіс та біткен көріністе беріледі. Мұндай айдарлармен Pratsyyuchi, балалар кейбір сразокта бачити ретінде кінәлі, ал шын мәнінде, мәтіннің кейбір бөліктерін жаңадан келгендерден теріден тазарту керек.

Сонымен бірге бұл ілімдерден ақыл-кеңес жоспарының еске салуларын көруге болады.

Қолдау көрсету жоспарын құрастыру.

    Толық эссені оқыңыз. Нам'яти йога бөліктері. Poznach cob і kіnets зәйтүн. Бөлімдерді қалай көрдіңіз?

    Бірінші бөлімді оқыңыз, олар оны шұбарда көрді, Йогоға зәйтүн берді, осы бөлікті атаңыз.

    Сол дәрежеде басқа бөліктерді таптап, оларды атаңыз. Жоспарды жазыңыз. Оқыңыз. Ойлау. Perekonay, чи vіdobrazhaє vіn мыс, чи жұмсалған емес.

    Perevіr, чи тақырыптарды қайталамаңыз және чи розповидті болжауға арналған иіске көмектеседі.

Оқытудың негізгі әдісі бөксені көрсету, қалай жоспар құруға болады. (Дайын жоспар).

Мысалда мен тақырыптардың қалай құрастырылғанын көрсетемін. Мысалға,менеджер, scho құрмет көрсету, қабылдаңыз:

Мәтінді оқу, жоспардағы абзацтарды ретімен қою.

Оқытудың екінші кең әдісі – мәтінді жаңарту әдісі. Осындай нұсқаумен мектеп оқушыларына бөліктерге бөлінген мәтін беріледі (негізінен абзацтар пайдаланылады), сонымен қатар сасықтарды бөліктерге бүктеп қоюға болады.

Завдання: «Мәтін бөліктерінің төменгі мағыналары ретсіз нұсқауланған. «Оларды алыңыз» - кімге жоспарыңыз бар» (Мәтінге және жоспарға бөліктерді беріңіз, бөліктерді жоспарға сәйкес орналастыру керек)

Бірінші сыныптан бастап балаларға үйрету керекқуат жоспары , содан кейін. логикалық тағам, балалардың сөйлеудегі негізгі жұп сөздерді қалай көретіні.

Балалар мұғалімнің сымымен жоспар құруды бастасын. Мәтіннің тері бөлігіндегі бас ой сияқты сөздерді топтастыру, бөлік санын белгілеу үшін иіс кінәлі.

Қане сөмкені алайық:

Жоспар негізгі ойды көруге, бөлімшелер тізбегін орнатуға, мәтіннің окреми бөліктерін өзара түсінуге көмектеседі. Жоспар бойынша жұмыс оқытудың тілі мен идеясын дамытады, мектеп оқушылары сенсорлық бөліктің соңында мәтінді кеңейте бастайды, тері бөлігіне шұқылайды, бас ойды қысқаша және анық тұжырымдайды бөлігінің атауы ретінде. қарапайым жоспардың мәтіні мен абзацы.

Натомист материалды есте сақтауға көмектесу үшін жоспарды бүктейді. Жоспардың реттілігі материалдың толықтығын, жылдамдығын, дәлдігін және есте сақталуын қосады.

Жоспар бойынша жұмыс 1-сыныптан басталады. Шығармашылық жоспары - эпизодтардың сабақтастығы, бұл туындыны лайықты етеді. Жоспар бойынша жұмыстың мәніПочатковый мектебінің үлкені бар. Жоспарды бүктеу оқырманның ой-өрісін жақсы түсінуге, негізгі ойды анықтауға, мәтін бөліктері арасындағы байланыстардың мағыналарын орнатуға және оқушылардың логикалық ойларын дамытуға көмектеседі.

Жоспарды қараңыз:

1. Ауызша жоспар (логикалық) – бүкіл жоспар, урахуванням бар қатпарлар бөлімшелердің реттілігін, ең қарапайым логикалық байланысын ашты.

2. Картиналық жоспар – бұл эмоционалдық реакцияның жетілдірілуімен бүктелетін, жақсысын жасау, ал жоспардың өзі бейнелі (сурет) жарқынырақ;

3. Деформациялық жоспар – жоспар балалар есте сақтайтындай үзілген тізбектен.

Ауызша жоспар бойынша жұмыстың 4 кезеңін қолданыңыз:

1. Жасампаздыққа дейін оқу;

2. Оқырманның жаратылысы үшін түсіну;

3. Тері бөлігінің арасын ашқан бөлік мәтінін сипаттады, тері бөлігін талдау; тері бөлігінің бас ойының көрінісі;

4. Тұрақтылық.

Бірінші сыныптан бастап балаларға тамақ, тобто үйретіледі. логикалық тағам, балалардың сөйлеудегі негізгі жұп сөздерді қалай көретіні.

Балалар мұғалімнің сымымен жоспар құруды бастасын. Мәтіннің тері бөлігіндегі бас ой сияқты сөздерді топтастыру, бөлік санын белгілеу үшін иіс кінәлі.

Қалған кезеңде балалар мәтіннің жоспарын өз бетінше құрастыруды үйренеді.

Тақырыптың сөзін өзгертейік. Жұмыс жоспардағы тақырыптарды таңдаудан бастап, мәтінге дейін ауызша суреттер мен оларға қол қоюды ретке келтірумен байланысты.

Жоспарды құрастырған кезде мұндай вимогилермен сергек болу керек:

1. Жоспардың тармақтарында мәтінге ойдың бас болуы мүмкін, осылайша ол нені (кім туралы) және жасаудың тері бөлігіне не бару керектігін түсінді;

2. Жоспарға ұпайлар ақша үшін өзіңізбен байланысты болуы мүмкін;

3. Міндетті түрде қысқа болу керек; їх оппортунистік формада тұжырымдаған дұрыс.

Сурет жоспары бойынша жұмыс та сағатта қызғылт. Оқушылар мәтін бөліктерінің бір сюжетті иллюстрациясының көрінісін орнатуды үйренеді. Олар сюжетті суреттердің бір бөлігін берді. Қалған кезеңде барлық бөліктерге сурет жоспары ұсынылады.

Деформация жоспары жаратылыстың ақыл-ойы туралы білімді қайта қарау үшін насихатталуда.

Балаларға арналған жоспар құру кезіндегі мәселелер:

Балалардың жоспарларында олар кейіпкерлер жасаған оқиғалар тізбегін жеткізеді, бірақ олар сенсациялық емес;

Мовна жиналмалы, тобто. Біз үшін дәл сол сөздерді білуді үйрену маңызды, өйткені олар шоғырланған ойды жеткізді. Жоспарлардың көпшілігі балалармен бүктелген, бөліктерді бөлу, нақты емес, сол сөздерді өздері қайталау.



Ерте сынып оқушылары үшін жақсы жоспардың критерийлері жүйелілік пен дәлдік болуы мүмкін (жоспардың артында оқылғанды ​​көрсету қабілеті)

Тақырып. Жас мектеп оқушыларының оқу дербестігін қалыптастырудың заманауи жүйесі. Сынып бойынша оқу сабақтарының құрылымы.

Статистикалық зерттеулер жүргізіліп, жас мектеп оқушыларының әдебиеттерді оқу және қабылдау ерекшеліктері туралы мәліметтер алынды. Мектеп оқушыларының көпшілігі кітапқа деген позитивті көзқараспен ерекшеленді. Балалар ертегі және фантастикалық жанрдағы кітаптарды тыңдағанды ​​және оқығанды ​​ұнатады: жол туралы, жаратылыстар туралы, тарихи оқиғалар туралы. Цей перелік балалар оқуының басты тақырыбына айналды. Балалар белгілі бір кітаптарды есте сақтайды (70%), бірақ кітаптың және оның авторының атымен оқу тақырыбын әлсіз сипаттайды. Жазушыны атай алады -10-12%; жасауды атау - 20-24%; pov'yazati бірден - 4%.

Кіші мектеп оқушыларының оқу ерекшеліктерін насихаттау, 20-ғасырдың 70-ғасырында бір топ әдіскерлердің жетекшілігімен сынып бойынша оқуды оқыту жүйесін әзірлеуге түрткі болғанға дейін қойылған кітаптың пайда болуы. әдіскері Наталья Миколайвна Свитловскаяның.

Бұл жүйеде сынып бойынша оқуды оқыту әдісі «оқу-бақылау әдісі» деп аталды. Бұл әдістің мәні мынада: балалар үшін олар сізге кітап таңдап алу үшін өскен балалардың жүйесін қайталау олардың кінәсі.

1. Кітаптың маңызды параметрлерін анықтау.

2. Овнишніх показників жүйесінде кітаптың өзгеруін болжау.

3. Таңдау үшін не қажет, не қажет емес туралы шешім.

Әр түрлі кезеңдерде сынып бойынша оқу сабағы алдағы ағартушылық мақсаттарға жету үшін оқытылады:

Кітап саны бойынша ән сабағымен балалардың оқырман көкжиегін кеңейту (барлық кезең);

vmіnnya audіyuvannya қалыптастыру (дайындық және коб кезеңі);

Қалыптастыру кітапта және әртүрлі джерелдерге арналған кітаптардың ортасында (zvnishnіmi pokazniki, zmіst, редакциялық, нұсқаулық, каталог содан кейін - оқу кезеңінде тыңғылықты үшін) бағытталған vminnya болып табылады;

Оқымас бұрын кітаптың айқын змистін беруді санада қалыптау;

Кітап алу үшін вминня қалыптастыру, кітапханалық-библиографиялық әдістемелермен жұмыс жасау;

Кітапты өз бетінше талдау және анотуват оқу үшін вминняны қалыптастыру (негізгі және соңғы кезеңдері).

Сыныптағы оқу сабақтарындағыдай рухани мәдениеттерді дамыту.

Н.Н.Свитловская жүйесі 4 кезеңнен тұрады.

1-кезең – дайындық, (жетінші) үшін сақтандыру - 1 pіvіchchya 1 сынып; (алты қыз балаға) – 1 сынып. Сынып бойынша оқудан бастап 15-20 мин жұмыс істеу. сабаққа қараңыз. Бажано, иіс сол жылы да өткен. Оқу көлемі 2-4 жақтан.

Дайындық кезеңінің жетекшісі:

1. Балаларды кітапқа қызықтыру;

2. Оқу үстінде rozmirkovuvati есте сақтаңыз;

3. Оқырманнан оқырманның твирін тыңдау;

4. Оқырмандық сыйластықты дамыту, светогляды кеңейту.

Дайындық кезеңінде сынып бойынша оқудың топтамасы:

Куточкадан алынған нұсқау - стиль мен стильге қою.

Сабақтың құрылымы:

1. Розмова, оқудың басы қандай (2-3 вилини). Сіз кейіпкерлермен суретті көре аласыз.

Ол көрініс ретінде объект туралы көрініс жасайды, осы жаратылыспен бірге болу туралы;

2. Виразне мұғалімнің шығармасын оқу (3-7 хвилин).

Usi қайталап еске түсіреді (тапсырыстар);

3. Оқу туралы ойлау, ақша үшін сөйлесу (5 қаламға дейін).

Негізгі әдіс - Розмов. Оған иллюстрацияларға жүгіну, суреттерді анық бояу, сол бас ойларды шығармашылыққа белгілеу, қысқа әндерді жаттау, қайталау, қайталау, сахналау, хормен айту, жанды суреттерді қою; (өткізгіш әдістер)

4. Кітапқа жылдам қарау (4 қаламға дейін).

Балалар қай кезеңде кітапқа дұрыс қарай бастайды, сабақта оқыған теледидардан сыбырлайды.

Бала кітабын қалай қарау керек:

1. Обкладинчидегі кішкентайларға мұқият қараңыз. Сен не туралы айтып тұрсың?

2. Кітаптың атауын табыңыз. Йоганы кім оқи алады? Окреми әріптерін кім атай алады?

4. Кітапты төңкеріңіз, басқа астарға қараңыз. Онда не бар? Сен не айтасың? Ойлау.

5. Кітапты ашып, кейінірек қараңыз. Кітаптарда қанша шығармашылық жұмыс бар? Қандай мысалдар сізге ерекше лайық болды? Олар туралы не айта аласыз? Иллюстрацияға қай эпизод қолайлы?

Балалар бажанның тапсырмасын орындады: әкелерімен бірге бірден оқу, осы кейіпкерлері бар басқа кітаптарды білу.

Балалар кітабымен танысу ережелері:

2.Primovki, потишки, писенки, бұйрықтар, еске түсіру үшін тектілікті қайталаңыз;

3. Оқу сағатында сынып ішінде жүру мүмкін емес;

4. Бір сағат оқуға арналған астарлы суреттерді көрсету мүмкін емес;

5. Оқырманның кітапты кеудемен бірдей оқитыны шамалы.

Тағы бір кезең - коб, Окхоплює 2 сынып (бағдарлама 1-4 үшін) және 2-ші пивриччя 1 сынып (бағдарлама 1-3 үшін). Сабақтар күніне 1 рет 40 минуттан қабылданады. Оқу көлемі 8-ден 30 жаққа дейін.

Сабақтың құрылымы:

1. Кітаптардағы бағдарлау (5 ұзындыққа дейін).

Мұғалім көрмені өзі жинайды. Ол 2-ден 4 кітапқа дейін көрсетіледі, олардың арасында балалар сыныпта оқитын кітап бар. Мұғалім тапсырма береді: «Жолдастар туралы кітап біл (тым жұқа жаратылыстар туралы).

Кездесуді қараңыз:

б) кітаптар тобынан кітаптарды таңдау:

Барлық кітаптар тақырыптар туралы не айтады? Өтінішті алыңыз.

Әнші-жазушы кітаптарының ішінен жанрды, берілген құрылымды ескере отырып таңдаңыз (мысалы, іріктеу);

в) көрмені басқа кітаптармен толықтыру;

г) кітаптарды әндік белгісіне қарай топтастыру: тақырыбына, жанрына, эмоционалдық забарвленням творчествосына қарай;

д) мұғалімнің тапсырмасына кітап таңдау. Zovnishnіmi pokazniks артында біз кітаптың жарқын zmіst туралы visnovoks жасауға.

2. Шығармашылық бұрышты мұғалімнің оқуы (7 хвилинге дейін);

3. Бесида - миркування (5 хвилинге дейін);

4. Жаңа туындымен, жаңа кітаппен өзін-өзі тану. (5 қаламға дейін);

5. Өзіңіз туралы ілімдермен жаратылысты оқу (10-12 хвилин);

6. Өз бетімен оқуды бағалауды көрсету – қарау (7-10 шілтер).

Мұғалім иллюстрацияларды көре алады, жеке тапсырмалары бар карточкалар бере алады. zіstavlennya geroїv чи Тим opovіdan жүзеге асырылады;

Сынып бойынша оқудың топтамасы:

Сабақтың тақырыбы

Осы кезеңде жұмысты қабылдаңыз:

1. Вибирков оқуы;

2. Виразна оқуы;

3. Қайталауды көру керек;

4. Кітаптар тобын бағдарлау;

5. Дайындық кезеңінде жеңіске жеткен жұмысты қабылдау керек.

3-4 кезең – негізгі және қорытындыобруч 3-4 сыныптар. 3-сыныпта сабақ күніне 1 рет, 4-сыныпта 2 күнде 1 рет өткізіледі. Қосымша, тақырыптар, оқу сағатына көбірек өзін-өзі қамтамасыз ету, сондықтан сіз үйде оқытылатын кітаптарды таңдап, оқи аласыз, ал сынып - rozpovidat.

Сабақтың құрылымы:

1. Сабақтың тақырыбы бойынша балалардың оқыған кітаптарынан көрме. Көрмені қазір балалар дайындап жатыр (5 минутқа дейін).

Iyavlennya, кімге yakі кітаптар құрметті және chim, қысқа rozpovіdі туралы tsі кітаптар немесе оларға нұсқаулар.

Берілген кітаптың библиографиялық картасын құрастыру.

Тақырыптарды топтастыру, кітаптарды жанрлар, микро тақырыптар бойынша топтастыру және т.б.

2. Кітаптарды оқуды жан-жақты талдау (жазушының бүкіл шығармашылығы туралы қысқаша ескертулер бар (20-25 минут); Соб бір сағатты өткізбейді, мұғалім розповиданяның жоспарын береді: қысқаша немесе уривка z үшін баяндамалар. мәтін.

3. Оқырманның ой-өрісін кеңейту (жаңа жазу жанрларын білу, жазушылық туралы зерттеу, әдеби викторина). Жігіттер (12-15 шілтер) тербелетіндей, алдағы сабақ алдында шығармашылық жұмыстан қарға уривканы оқу;

Негізгі кезеңде сынып бойынша оқу тобы:

Өткізу әдістері мен әдістері:

1. Вильный высловлювання учнив;

2. Жоспарға топтық шақыру;

3. Жеке ақпарат;

4. Фронтальды әңгіме;

5. Оқуды көру керек;

6. Диктанттарды оқу (тамаққа қойылатын талаптар);

7. «Әліппе».

Дербес? Ақпараттанған адам үшін ерекше қиындықтар жоқ және мұндай роботты үйрену оңай емес. Тим цикаваға қарағанда бос емес және дауысы қарлығады.

Бұл не?

Көркем әдеби шығармашылық? Бұл оқылған нәрсені қайталау. Түсіндірме туралы оқуды бастамай шағын әңгіме жазу мүмкін емес.

Кім жоспарды жылдамдата алады

Ал ертегінің жоспарын құрастыруды білу кім үшін, не үшін қажет? Әдебиет оқырмандарын шырылдайтын тамақ сияқты Насампер. Мұндай дәрежеде зерттеу мәтінін ойланып оқи отырып, сасықтарды ажыратуға болады. Сонымен қатар, мәтінді білу оқушылардың өздеріне арналған. Жоспардың алдында тұрғанда, сіз қадамдар туралы оңай болжай аласыз және сабақта сауатты қайталай аласыз.

Белгілі бір қолданба бойынша бүктеу жоспары

Сіз қандай тапсырманы алып тастағанын білуге ​​тырысыңыз: «Бақа ханшайымы» ертегісінің жоспарын сызыңыз.

Ол үшін тапсырма мәтінін құрметпен оқу керек. Мен қалай жоспар жасай аламын? Егжей-тегжейлі, стильді, тырнақшалармен немесе оларсыз.

Негізінде мұндай жоспар осылай көрінуі мүмкін.

  1. Синам патшасының бұйрығы.
  2. Алыста ағалардың таңдауы.
  3. Иван Царевичтің атын берудегі бақа.
  4. Патша нан түкіргендегі келіндердің шеберлігін тым көп ойлап отыр.
  5. Келіндер киім тоқысын.
  6. Көгілдірлер өз топтарын банкетке әкелуге кінәлі.
  7. Корольдік банкет.
  8. Иван Царевич бақаның терісін күйдіреді.
  9. Иван Царевич скрипканы сығып жатыр.
  10. Як Иванов жаратылыстарға көмектеседі.
  11. Иван Царевич және Баба Яга.
  12. Емен Кащей.
  13. Иван Царевичтің оралуы.

Ось және міне, «Царьвна-бақа» ертегісінің жоспары соншалықты тегіс болмады. Шығармаларды талдауды жиі сұрауды үйренемін. Бір нәрсені жамандамаңыз, шарап сынықтары өз схемасын жасай алады, бұл жұмыстың осы түрінде барто туралы айтып жатқан нәрсені қатаң түрде қайталау.

Смарт талдауды дамыту

Otzhe, razglyadno bezperedno Өте Cob туралы, сіз ертегі өтірік Tsey Tver қандай айтуға болады. Сасық иіс charіvnimi, pobutovimi немесе басқа тіршілік иелері болуы мүмкін. Бұл тақырып 5-сыныпқа арналған мектеп әдебиеті бағдарламасының «Казка» бөлімінде жан-жақты қарастырылған. Содан кейін, келесіде, жаратылыстың барлық басты кейіпкерлерін атаңыз және сол казактың әрекетін мойындаңыз, өйткені сіз басын атауға болады.

Енді жанр сияқты ертегілердің ертегілерін белгілеу маңызды: «үш» саны, ол zustrichaetsya, почални vyslovlyuvannya, коб - kazkovy басы және логикалық аяқталуы - бақытты аяқталады. Барлық сызбалар белгіленіп, кейіпкерлер туралы айтылады. Қалғандары жоғалып кетті: висновок және сол сияқты, мінез-құлықтың моральдық қасиеттерін оқырмандарға кінәлауға болады.

Ертегінің жеңілдетілген нұсқасы үшін ол келесідей болады:

  • түрлерді атау;
  • ертегі кейіпкерлері;
  • dіya, yakіy бәрі тәртіппен;
  • қазақ күріші;
  • қазкове повчання.

Балалар өз міндеттерін орындайды, баланы жақсылыққа үйретеді, жамандықпен күреседі. Егер сіз ерекше жағдайларда өзіңізді көрсеткіңіз келсе, сіз ертегіні «қылқаламмен» деп атағаныңыз жөн. Қоймалардың айналасын жайлаңдар, сонда олардан кек алатын халық даналығы сені жандандырады. Ал мектеп бағдарламасы бойынша оқитын жігіттер әдебиетке оң баға беру үшін күресу керек. Ал мәтінді оқығаннан кейін tvir жазу тапсырмасын берсеңіз, жоспарсыз жұмыс істеу мүмкін емес. Ертегінің жоспарын қалай салу керектігін білу керек ось.

Анықтама дәйексөздері

Роботтың қорлайтын көрінісі, ертегінің дәйексөз жоспары цикаво сияқты бүктеледі. Дайын қысқа схема алдында мәтіннен витриналардың көшірмесін таңдау керек. Сасық тері нүктесіне барғандарды растау үшін кінәлі.

«Бақа ханшайымы» ертегісінің дәйексөз жоспары осылай көрінеді.

  1. «Менің патшалық билікте тұратын патша бар».
  2. «Патша өзінің блюзін достық етуді ойлады».
  3. «Көк және zrobili сондықтан, әкесі жазаланған сияқты».
  4. «Иван Царевич жебесін батпаққа, бақаның табанына дейін лақтырды...»
  5. "Килим жақсы! Бұл ми және одан да жақсы бачили, його қорабында, жылқыларға арналған!"
  6. "Мысқылдамаңыздар, қонақтар! Менің бақам қорабында ызылдап жатыр!"
  7. "Ой, Иване! Енді менің терімді күйдіріп алдың ба? Бұл сен үшін емес еді!"
  8. "Мені чип етпеңіз, Иван Царевич! Соқыңыз! Мен сізге қызмет етемін!"
  9. «Айналыңыз, хатинко, менің алдымда ганк червониммен, сізден бұрын таза!»

Сонымен, випадкуда, мейлі ол казкойдың басқа түрі болсын, мәтіннен сәйкес витримдер таңдау керек, zgіdno zі бүктелген жоспар. Робот кене сияқты шығады, оның үстіне шабуыл жасалады, ол tvir қысқартылған нұсқада оқылады.

Ертегіні болжау оңай емес

Егер сіз ертегінің жоспарын бүктеуді үйренсеңіз, шығармашылық тапсырма беруге болады - бұралуды өзіңіз бүктеңіз. Сөзсіз, бұл оңай емес, өйткені сіз оны бір қарағанда түсіне аласыз. Оның бір туындысы ертегіні бүктеу жоспарын қажет етеді.

Бұл неге сонша қажет? Адамның ойы соншалықты швыдка, оны мұқият қадағалау керек. Ұмытпаңыз, идеяның артында тұрған кейіпкер кінәлі, сағатта жазылмаған және жоспарға енгізілмеген нәрсе үшін - бәрі қазково сілтемесіне құлады. Ал егер сіз шықпасаңыз, сіз rozpochat жалғастыру бажанняны білесіз. Балалар қиялдау үшін кінәлі және өздері дәстүрлі жақсы кейіпкерлермен ертегілерді біріктіруге тырысады. Оларда жеңіл және құдіретті бола алатын жақсылық бар.

Керемет ертегінің жоспарын бүктеу

Сиқырлы ертегінің жоспары тамашадан сәл өзгеше. Қайырымдылық дәрежесіне ие болғандар туралы естелік ізі ғана, роботта кінәлі, олар басқаларға шабыттандыратындай өзгеретін ертегі заттары туралы айтып береді. Жоспар chaklunstva туралы rozkrivatisya сезімін кінәлі болып табылады, оны тонауға кім және кейіпкер үшін рөл ойнамайды қалай.

Ең алдымен, жұмысқа кірісу керек, неліктен сүйкімді ертегінің ерекшеліктері қарастырылғанын түсіну керек. Жанрдың басы бөлек: оқырманды оң қаһарманға шақырып, жағымсызды айыптау, осылайша жақсылықтың салтанат құруын ояту.

Қақтығыс түрі ертегілерді келесіге бөлу критерийі болуы керек:

Батырлық (батырдың сиқырлы күшпен күресі);

Әлеуметтік тап (батырдың әділетсіздікке қарсы күресі, жоғарғы лауазымның өкілі – пан, патша);

Отбасы (отбасындағы жанжал туралы түсіндіріңіз және жалпы сипатта болуы мүмкін).

Сиқырлы ертегінің жоспарында қарсылық кейіпкерлері бір қарағанда бір түрге жатады: арашашы, бейқам, азап шегушілер, көмекшілер. Бүктеу кезінде осы жанрдағы айқын фантазияны, чаклунствоны және таңғажайыпты, күшті көрсететін нүктелерді қосыңыз.

Алдыңғы көріністерге назар аударайық, ертегіні қайталау жоспары болады. Жаңа мамырда цитата, кейіпкерлерге мінездеме, тіпті змистке есеп беру жинақталған. Соңында жаратылысқа лайықтылар, несі лайық емес, неліктен деген ойлар айтылды. Өз жағдаяттарыңыз, проблемаларыңыз үшін окрема мамандығы бойынша ертегіні қайталау. Тобто, бұл жағдайда субъективті сипатқа ие болуы мүмкін.

Кішкентай қыз туралы ертегі

Осыған ұқсас тапсырмалардың соңында жұмыстың негізгі кезеңдерінде тағы да ән айту үшін осы жерде «Дюймовочка» ертегісінің жоспарын құрастырып көрейік.

Өмірлік жоспарлардың қалай жиналатыны туралы теорияны білетіндер үшін құны күнделікті қиындықтардың қоймасы емес. Головне: ертегінің өзін оқы. Ал енді, оң жақта, малымның артында: қазттардан алынған поддиалардың ретін тауып, жоспардағы нүктелерді көргенде жазып алыңыз.

  1. Қызғалдақты халық қызы.
  2. Тумбелинаның үйдегі өмірі.
  3. Құрбақа ұлы үшін Дуймовочцидің отрядына қамқорлық жасады.
  4. Дюлька жол бойындағы өзенде сынды.
  5. Шөп қоңызы құлап қалды.
  6. Біреуі үлкен түлкіге арналған.
  7. Суық қыс.
  8. Дюймовочка тұрады
  9. Мольмен үйлену алдындағы дайындық.
  10. Ластивка ауруы.
  11. Түймешік құс туралы айтады.
  12. Қыз Ластовкадан ұшты.
  13. Эльф патшасымен танысу.
  14. Трубелина Эльфтер патшасына шығып, крилл сыйлығын алып кетеді

Шығармашылық

Қазіргі білім беру бағдарламалары әртүрлі білім мен пәндік білімнің интеграциясын қамтамасыз етеді. Сондықтан үй тапсырмасы аясында балалар кштальтқа арналған тапсырманы жиі қабылдайды: «Дюймовочка». Ертегінің сурет жоспарын бүкте.

Сіз пензлик, фарби және альбом алып, нәресте отырғызуыңыз керек, ертегіні кезең-кезеңімен табуыңыз керек. Жақсы болжағандарды бояуға тырысыңыз. Tse - бірінші нұсқа. Алей досым. Соңғы технологиялар үшін иллюстрацияларды ертегі деп білу оңай. Мен Андерсен ертегісі кінәлі болмайды. Интернеттен іздеп, ертегінің алдындағы суреттерді біліп, оларды ән ретімен, тері астындағы нөмірлермен сұрыптауға болады.

Бірінші нұсқа - цикавий тим, әкелер мен балалар бірге шығармашылықпен айналысады. Баланың өзі бейімді Түймешік пен қолайсыз мольдің, жалған бақаның және жаман мамыр қоңызының бейнесін жасайды. Кішкентайдың винасында мен өз бойымды ертегі кейіпкерлеріне көтеремін. Бұл кішкентай баланың шығармашылық қабілеттерін дамыту үшін маңыздырақ.

Суреттер туралы айтып беріңізші

Сол масқараның тағы бір нұсқасы. Vіn zmushuє бала логикалық ойлау. Осы уақытқа дейін тері нәрестемен жұмыс істейтін, қоюға болатын тағам төмен. Оларға Vіdpіdayuchi, бала дұрыс тұжырымдау vіdpovіdі бере алуы керек.

  • Суретте тағдырдың суреттелетін уақыты келді ме?
  • Неліктен екі сурет миссия ретінде есте сақталмайды?
  • Бейнеден Дюймақтың, Ластивканың кейіпкері туралы қалай айтуға болады?

Сурет жоспарында ертегіні қайталау тірек бейнелер бойынша болады. Vykoristovuyuchi роботтардың бұл түрі, әкелер rozvіnіnі pіdіy жылы дәйектілігін аяқтау vmіnnya дамыту қалай маңызды тәртібі virіshuyut, сондай-ақ viroblennya novichka дұрыс олардың нысандарын сипаттау үшін, екі нысан жұптастырылған кезде пайдалану сөздерді таңдау. Өз сезімдерің туралы айтуды және сөз тіркестерін дұрыс айтуды үйрен.

Бүктеу жоспары

Ертегінің қатпарлы жоспары, тағы не істеу керек, «өрлеуден ашу» принципі бойынша құрылады. Артқы жағында үлкенірек бір бөлігі аталды, ол қайтадан кішігірім бұтақтарға бөлінеді, бірақ оның атын атағандай, одан да азырақ міндетті. Мұндай жоспарды бүктелген нөмірлеуге болады және маңызды мәліметтерді жіберіп алғаны үшін кінәлі емес. Алынған әдеби материалдан алдағы уақытта жақсы сөз жазуға көмектесемін.

Ертегі - бұл өзіне тән сызбалары бар сол мәтін. Ертегіні бүктеу жоспарын тамаша мәтіні бар роботтар контекстінен көруге болады. Бұл процесс барысында сіз негізгі жанрлық сипаттамалардың сипаттамаларына назар аударуыңыз керек.

Висновок

Pіdіb'єmo podsumok және қорытындылай келе kіlkoh ұсыныстарында негізгі ойлар, yakі ол ертегінің жоспарын бүктеу жұмысы кезінде қорғау қажет.

Twir оқу керек. Жаңа сөздегідей, сөздердің мағынасына еріп, сізге мағынасы жоқ. Казково мәтінінің тақырыбы сол його негізгі ой ретінде көрінеді. Твір мағыналық бөліктерге бөлінеді, олардың алдында атаулар таңдалады. Жоспарды құру барысында оны кесу қажет болуы үшін қара түсті бүктеу ұсынылады. Сондықтан жоспарды қазақтардағыдай бөлімшелермен роботтарға берілген абзацтардың реттілігін қайта тексеру әдісінен мәтінмен бірге қою керек. Олар маған бүктелген схема бойынша оны өзім сынап көруге мүмкіндік берді. Ол алыс болса да, маңызды бөлшектерден айырылған болса да, робот даңққа аттанды.

Жоспар buvayut мүлде raznі, барлығы тапсырманың сипатына сәйкес келеді. Сасық иіс кешіріледі және бүктеледі, оны тек тамақтан немесе тырнақшадан гөрі бүктеп алуға болады. Демек, сасық иіс тезистік сипатта болуы мүмкін немесе оны тек ақыл-ойдан бүктеу мүмкін.